Jak wyszukiwać zamienniki włóczek

Często szukacie zamienników włóczek, bo te idealne są za drogie lub w nieodpowiednim kolorze? 

Ja - tak. Pomyślałam, że może warto podzielić / wymienić się swoimi sposobami i sposobikami. Zaczynam więc temat. Zachęcam do dzielenia się Waszymi metodami!


YarnSub

Dzięki lekturze wątku "Pytanie o włóczki zamienne" na forum GW trafiłam na wspaniałą podpowiedź dla osób poszukujących zamienników (czyli pewnie każdej / każdego z nas dziergaczy), polecony przez forumowiczkę o pseudonimie vichta. Otóż wskazuje ona na YarnSub, gdzie można np. podać, jakiego składu włóczki się szuka i jaka ma być próbka. Po kliknięciu "search" maszyna przeszukuje internet za nas, pokazując różne włóczki spełniające podane kryteria. Oczywiście dane trzeba wpisywac po angielsku. Fajne!


Kalkulator u e-dziewiarki

Szukając włóczki danej grubości posługuję się czasem kalkulatorem na stronie e-dziewiarka. Oczywiście proponuje on tylko włóczki znajdujące się w zasobach sklepu, nie "czesze" Internetu. Ale często dzięki temu mogę wpaść na odpowiedni trop. Przyznam bez bicia, że ten trop niekoniecznie prowadzi do zakupów w e-dziewiarce;-)

Ravelry

Podobną funkcję może spełnić też Ravelry, oczywiście. Wadą jest to, że trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, by tam podgmerać, ale warto, bo rejestracja darmowa, ale ile inspiracji gotowymi wyrobami!

Jeśli macie jakieś (na pewno macie!) doświadczenia w tym względzie, dzielcie się koniecznie!

Komentarze

Popularne posty